Tootmisprotsessid nõuavad suuri energiavarusid. Oma tegevuses kasutame gaasi ja elektrienergiat. Meie eesmärk on olla keskkonnasõbralikud, hoida loodust ning samal ajal vähendada tootmiskulusid.
Meil on hea meel teatada, et oleme saanud rahastust päikeseelektrijaamade ehitamiseks!
Leedu ja Saksamaa ühisettevõte Kreisel Vilnius UAB osales taotlusvoorus nr 03-005-J-0001-J06 ühise projekti „Investeeringutoetus maismaale rajatavatele päikeseelektrijaamadele“ raames. Projekti käigus esitati taotlus (nr 00293) päikeseelektrijaamade rajamiseks, mille kavandatud koguvõimsus on 255 kW.
Avalik asutus Leedu Energeetikagentuur eraldas päikeseelektrijaamade rajamiseks 95 802,73 euro suuruse rahastuse.
Projekt soodustab tootjate investeeringuid uute taastuvenergiaallikaid (maismaal paiknevad päikesejaamad) kasutavate elektritootmisvõimsuste loomisse. Ühine projekt viiakse ellu majanduse elavdamise ja vastupanuvõime suurendamise kava „Uue põlvkonna Leedu“ raames ning seda rahastatakse Euroopa Liidu majanduse elavdamise ja vastupanuvõime suurendamise rahastu „NextGenerationEU“ vahenditest.
Projekti eeldatav lõpukuupäev on 31.12.2025.
Elektrijaamad plaanime paigaldada oma tehasesse Dubingiais ja kontorihoonele Vilniuses.
See samm võimaldab meil mitte ainult ise toota puhast energiat, vaid aitab ka kaasa looduse hoidmisele – igal aastal vähendame CO₂ heitkoguseid koguni 46 tonni võrra!
2022 aasta II kvartalis investeerisime ettevõtte administratiivhoonesse uude küte ja ventilatsioonisüsteemi. Asendasime ebaefektiivse kontori ruumide kütmisviisi elektriga palju tõhusama „õhk-õhk“ soojuspumpade süsteemiga. Nende meetmete abil vähenes mitte ainult ettevõtte kütte kulud, vaid ka paranesid töötajate töötingimused ning mis kõige tähtsam – kaitstakse loodust.
Tehtud investeeringud vähendasid juba 2022. aastal CO2 heitkoguseid 5,18 tonni võrra, ja 2023. aastal ning hiljem väheneb CO2 heide veel 7,59 tonni võrra.
Maailmas kasutatakse igal aastal paberi tootmiseks rohkem kui 1 miljon puu, mis moodustab umbes 18% kõikidest langetatud metsadest. Iga taaskasutatud paberi tonn säästab 17 puud, umbes 26 500 liitrit vett ja säästab energiat, mis piisaks keskmise suurusega maja kütmiseks kuueks kuuks.
Kõik Kreisel Vilniuses toodetud tooted pakendatakse taaskasutamiseks sobivatesse kottidesse ja märgistatakse PAP22 tähisega, ning alates 2023. aastast oleme hakanud populaarseimad, koguse järgi hinnatud, segu pakendama pruunidesse kottidesse, soodustades kottide tootjaid kasutama vähem pleegituskeemiat (kloori dioksiidi (CIO2)).
COVID-19 pandeemia sundis kogu inimkonda harjuma uute väljakutsetega ja hindama kaugtöö eeliseid ja puudusi. Samuti pidid ettevõtted põhjalikult üle vaatama töötajate töötingimused ja kohandama oma tegevuses optimaalset praktikat.
Kaugtöö mitte ainult ei säästa aega tööle ja tagasi sõiduks, vaid arendab töötajate iseseisvust, võimaldab neil endil koostada oma päevakava, aitab vältida liigset kolleegide segamist ja lõpuks – säästab kütusekulu.
Kaugtöö aitab ka keskkonda kaitsta – vähem sõite tööle ja tagasi – vähem CO2 heitkoguseid.
Võttes arvesse töötajate liikumisvõimekuse kriteeriume, oleme kinnitanud kaugtöö määruse, mis moodustab umbes 20% kogu tööajast. See tähendab, et oleme määratlenud selged reeglid oma töötajatele, millistel päevadel nad saavad kodus töötada.
See kaugtöö poliitika aitab meil keskkonda saata kuni 20 tonni vähem CO2 aastas.
„Kreisel Vilnius“, viies oma tootmisprotsessi unikaalses loodusekeskkonnas – riikliku looduskaitseala territooriumil – kaunis Dubingių piirkonnas, järgib ainult kõrgeimaid keskkonnakaitsenõudeid ja läbipaistva tegevuse põhimõtteid.
Teie teadaandmiseks esitame iga-aastase keskkonnaseire aruande.
Transpordisektor on üks suurimaid keskkonnasaaste allikaid maailmas. Enamik transpordivahendeid töötab naftatoodetega, mille kasutamine eraldab keskkonda CO2 saasteaineid ja kasvuhoonegaase.
Kuna soovime panustada puhtama keskkonna loomisse, kaalume ettevõtte autode parki ümber kujundada elektriautodeks.
Autode parki uuendamine, kui see viiakse ellu koos päikeseenergia jaamade rajamisega, võimaldaks meil säästa umbes 21 tonni CO2 heitkoguseid.
Keskkonnasõbralikud, loodusele sõbralikud tooted leiavad juba oma ostjad ka Leedus. See on oluline mitte ainult toidutööstuses, vaid ka ehituses.
Me otsime pidevalt lahendusi, mis vähendaksid meie ümbritsevale keskkonnale avaldatavat negatiivset mõju, seetõttu teeme koostööd Poola kolleegidega, et täiustada ja arendada uusi, loodusele sõbralikke tooteid.
Oleme oma klientidele juba pakkunud innovatiivset, ökoloogilist silikoonkrohviga toodet, millel on aktiivsed hõbeda ioonid ECO PUTZ 022 ECO PROTECT. Usume, et tulevikus pakume klientidele veel rohkem loodusele sõbralikke tooteid.